Стенокардія – це стан, при якому серце не отримує достатньо крові та кисню. Зазвичай це відбувається під час фізичних навантажень або емоційного стресу. Стенокардія може бути стабільною (виникає «передбачувано» при впливі певних чинників) або нестабільною (виникає зненацька, без тригерів).
Найчастіше стабільна стенокардія спричинена фізичним навантаженням й виникає, коли серце не отримує достатню кількість крові під час високої активності. Не менш поширеним тригером стабільної стенокардії є емоційний стрес. Під час нього виділяється велика кількість адреналіну, який призводить до підвищеної потреби міокарда в кисні (а атеросклеротично звужена судина цим забезпечити його не може).
Основним симптомом усіх видів стенокардії є біль або дискомфорт у грудній клітці. Він може відчуватися як стискаючий або колючий. Зазвичай триває кілька хвилин і зникає під час відпочинку або прийому нітрогліцерину.
Нестабільна стенокардія виникає внаслідок різкого, короткочасного зниження кровотоку до серцевого м’яза, як правило, в стані спокою. Вона не зникає після відпочинку або прийому лікарських препаратів (нітрогліцерину). Найчастіше її причиною є пошкодження атеросклеротичної бляшки, що призводить до швидкого утворення тромбу й обмеження кровопостачання серця, якщо він не зникне.
Нестабільна стенокардія підвищує ризик виникнення інфаркту міокарда. Він виникає, коли приплив крові до частини серцевого м’яза повністю припиняється. Якщо закупорку не усунути негайно, частина серцевого м’яза, що живиться цією артерією, загине.
Тому при появі болю в грудній клітці обов’язково зверніться до кардіолога Мереф’янської ЦРЛ! Адже без лікаря ви не можете точно знати, яка це саме стенокардія. А від цього залежить тактика лікування та прогноз.
Джерело: Flow Therapy